Megújult portfólióval szolgálja ki a modern adatközpontok igényeit a Schneider Electric
Megújította adatközpontokba szánt White Space termékcsaládját a Schneider Electric. Az új generációs megoldások egyszerre kínálnak választ a megnövekedett számítási igényekből adódó sűrűbb szerverelhelyezés jelentette kihívásokra, a fokozott hűtési igényekre és a fenntarthatósági elvárásokra.
A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat bemutatta az adatközpontokba szánt, megújult White Space portfólióját. Az új termékcsalád magában foglalja a „NetShelter SX Enclosures” második generációját (NetShelter SX Gen2), az új „NetShelter Aisle Containment”-et, valamint a „NetShelter Rack PDU Advanced” jövőbeli frissítését. Ezeket a megoldásokat úgy tervezték, hogy megfeleljenek a modern adatközpontok változó igényeinek, különös tekintettel a mesterséges intelligencia (MI) alkalmazások kiszolgálásából adódó megnövekedett számítási igényekre és az emiatt növekvő szerversűrűségre, valamint a szabályozási követelményekre, mint például az európai Energiahatékonysági irányelv (EED).
A NetShelter SX Gen2 szerverszekrényeket kifejezetten úgy tervezték, hogy támogassák a modern adatközpontok igényeit. Ezek az új rackek a korábbi modellekhez képest akár 25 százalékkal nagyobb súlyt is elbírnak, körülbelül 1814 kilogrammot, ami elengedhetetlen az MI-hez és a nagy teljesítményű számítástechnikához kapcsolódó nehezebb és sűrűbben telepített berendezések elhelyezéséhez.
Az ajtókon lévő továbbfejlesztett perforáció növeli a légáramlást, ami támogatja a nagy sűrűségű szerverkonfigurációk hűtését. Az új rackek több helyet és jobb kábelkezelési lehetőségeket kínálnak a nagyobb, összetettebb szerverelrendezésekhez.
Mivel a fizikai berendezések biztonsága továbbra is fontos követelmény, az új szerverszekrények teljes egészében acélszerkezetűek és 3 ponton záródó rendszerrel rendelkeznek az adatközpontok védelmének javítása érdekében.
A „NetShelter SX Gen2” rackek klímára gyakorolt hatását körülbelül 3,3 százalékkal csökkentették, és úgy tervezték őket, hogy anyaguk 97 százaléka újrahasznosítható legyen. Ezek az állványok 42U, 45U és 48U szabványos méretben, valamint széles, extra széles és mély modellekben kaphatók.
„NetShelter SX Gen2 szekrényeink ugrásszerű előrelépést jelentenek a nagy sűrűségben elhelyezett szerverek által támasztott követelmények kiszolgálásában. A megnövelt teherbíró képesség, a javított légáramlás-szabályozás és fizikai biztonság lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy optimalizálják adatközpontjaik működését, miközben a fenntarthatóságért is tesznek” – mondta el Elliott Turek, a Schneider Electric „Secure Power Division” üzletágának kategóriamenedzsment igazgatója.
Fejlett hűtés és rugalmasság
A legújabb „NetShelter Aisle Containment” akár 20 százalékkal nagyobb hűtési kapacitást is képes nyújtani. Ez kulcsfontosságú az MI szerverek és más, nagy sűrűségben telepített eszközök által termelt hő kezeléséhez. A rendszer légáramlás-szabályozót tartalmaz, amely automatizálja a ventilátorok fordulatszámát, így akár 40 százalékkal csökkentheti a ventilátorok energiafogyasztását a hagyományos, passzív hűtőrendszerekhez képest.
A gyártósemleges hűtési rendszerek nagyobb rugalmasságot és gyorsabb telepítést biztosítanak az adatközpont-üzemeltetők számára, lehetővé téve a könnyebb integrációt és a meglévő épületekhez való alkalmazkodást. A Schneider Electric berendezésének új kialakítása leegyszerűsíti nemcsak a telepítést, hanem a helyszíni módosításokat is, miközben 5-10 százalékkal csökkenti az energiaköltségeket.
„A mai, nagy sűrűségű adatközpontokban továbbra is kiemelkedő fontosságú az IT-eszközökből kiáramló meleg levegő és a hűtött levegő elkülönítése. A levegő hőelvezetése még a folyadékhűtéses konstrukcióknál is kritikus szerepet játszik. A „NetShelter Aisle Containment” megoldásaink nemcsak a hűtési kapacitást növelik, hanem jelentős energiamegtakarítást is kínálnak, ami összhangban van a fenntarthatóság iránti elkötelezettségünkkel” – tette hozzá Elliott Turek.
Biztonság és felügyelet
A „NetShelter Rack PDU Advanced” a „Secure NMC3”-al egy korszerűsített, fejlett biztonsági funkciókkal és továbbfejlesztett kezelési képességekkel felszerelt áramelosztó egység. A „Secure NMC3” hálózati menedzsment kártya robusztus kiberbiztonsági funkciókat biztosít, és lehetővé teszi a firmware-frissítések harmadik fél általi validálását. A tömeges firmware-frissítések támogatása jelentősen csökkenti a PDU-k biztonságban és naprakészen tartásához szükséges manuális erőfeszítéseket, ami kulcsfontosságú a biztonság fenntartásához a nagyméretű rendszereknél.
A Schneider Electric által fejlesztett új áramelosztó egység (PDU) akár rackenként 70 kW teljesítményigényű berendezéseket is ki tud szolgálni, így sokoldalú megoldást jelent a különböző adatközpont-konfigurációkhoz. Olyan funkciókat tartalmaz, amelyek növelik az energiahatékonyságot és a működési megbízhatóságot, hozzájárulva az adatközpont általános fenntarthatóságához.
A Schneider Electric megújult White Space portfóliójának valamennyi terméke elérhető már, a Secure NMC3 a negyedik negyedévben érkezik.